Rok szkolny 2005/2006

Ø  1 września uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2005/2006.

Ø  We wrześniu uczniowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”.

Ø  Odbyły się wybory do władz samorządu szkolnego. Funkcję przewodniczącej samorządu pełni Agnieszka Majewska, uczennica klasy VI. Opiekunem młodych samorządowców została pani Małgorzata Maczuga.

Ø  20 września klasa IV z panią Lucyną Bilut i panią Elżbietą Dragan wybrała się na wycieczkę rowerową.

Ø  W październiku odbyły się gminne i powiatowe zawody w biegach przełajowych z udziałem uczniów naszej szkoły.

Ø  6 października klasa VI powitała czwartoklasistów, a następnie zorganizowano dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.

Ø  8 października miała miejsce wycieczka rowerowa pod przewodnictwem księdza Adama Dzióby.

Ø  12 października pan dyrektor Tomasz Noworól uroczyście pasował pierwszoklasistów na uczniów.

Ø  13 października samorząd szkolny przygotował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ø  13 października uczniowie z klas III-IV w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie obejrzeli przedstawienie pt. „Tajemniczy ogród”.

Ø  28 października uczniowie klas IV-VI odwiedzili Cmentarz Komunalny w Rzeszowie i oddali hołd zmarłym przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Ø  10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowała ją klasa IV i Zespół Śpiewaczy „Kumoszki” z Załęża.

Ø  21 listopada miała miejsce dyskoteka dla klas IV-VI.

Ø  28 listopada troje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie.

Ø  6 grudnia wszystkich odwiedził Święty Mikołaj.

Ø  15 grudnia odbył się dyżur nauczycieli dla rodziców oraz spotkanie rodziców i nauczycieli z panią pedagog.

Ø  1 stycznia 2006 roku, w związku ze zmianą granic administracyjnych miasta, nasze Załęże stało się jednym z osiedli Rzeszowa.  Nasza szkoła (do 31 grudnia 2005 roku – Szkoła Podstawowa w Załężu) zmieniła swoją nazwę. Od 1 stycznia 2006 roku nosi nazwę: Szkoła Podstawowa nr 6 w Rzeszowie.

Ø  22 stycznia klasa VI wystawiła jasełka, reżyserem spektaklu była pani Agnieszka Trzeciak.

Ø  5 stycznia uczniowie brali udział w audycji muzycznej.

Ø  17 stycznia klasa IV przedstawiła inscenizację o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Ø  19 stycznia odbył się tradycyjny Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Ø  20 stycznia w kinie „Helios” uczniowie klasy IV i V obejrzeli film „Lew, Czarownica i stara szafa”.

Ø  21 stycznia w Domu Strażaka miała miejsce doroczna zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów.

Ø  Na feriach zimowych uczniom zapewniono atrakcyjne zajęcia rekreacyjne.

Ø  15 lutego przez szkolny radiowęzeł przekazywano życzenia walentynkowe.

Ø  17 lutego uczniowie klas 0-I świętowali Dzień Babci i Dziadka.

Ø  8 marca chłopcy składali życzenia koleżankom z okazji Dnia Kobiet.

Ø  9 marca agencja artystyczna „Bajlandia” wystąpiła  w naszej szkole z przedstawieniem „Bajka o smoku i Królu Leniuchu”.

Ø  21 marca uroczyście powitano wiosnę.

Ø  23 marca Szkoła Muzyczna Yamaha wprowadzała naszych uczniów w świat muzyki.

Ø  24 marca klasa IV wybrała się na wycieczkę do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Pan Roman Stec zapoznał uczniów  z historią i obecną działalnością straży pożarnej w Załężu.

Ø  W dniach 31 marca – 5 kwietnia trwały rekolekcje parafialne i szkolne.

Ø  3 kwietnia odbył się konkurs recytatorski wierszy księdza Jana Twardowskiego, zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Zwyciężyła Agnieszka Majewska z klasy VI.

Ø  4 kwietnia uczniowie pisali sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej.

Ø  11 kwietnia uczennica klasy V Justyna Małecka wzięła udział w konkursie biograficznym o Adamie Mickiewiczu, którego organizatorem był Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie.

Ø  11 kwietnia uczniowie klas IV-V uczestniczyli w niecodziennej lekcji pt. „Tajemnice dębowych szaf” w Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Ø  W kwietniu reprezentanci naszej szkoły: Damian Bandos, Adrian Maślanka i Jakub Dziubek – przygotowani przez panią Lucynę Bilut – zwyciężyli w powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Ø  27 kwietnia dzieci ze szkolnej świetlicy wystawiły sztukę pt. „Kot w butach”. Reżyserem przedstawienia była pani Renata Soboń.

Ø  15 maja odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki, zorganizowany przez panią Elżbietę Dragan.

Ø  Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2005/2006 zdobyła Sabina Myśliwiec z klasy VI.

Ø  16 maja klasa III pod opieką pani Ireny Jakim pojechała na wycieczkę do Bałtowa (Park Jurajski) i do zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Ø  Drużyna z naszej szkoły zwyciężyła w wojewódzkim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W finale ogólnopolskim nasza reprezentacja zajęła VI miejsce w Polsce. Przypomnijmy skład naszej drużyny: Damian Bandos, Jakub Dziubek, Adrian Maślanka.