Strona główna

Kontakt Aktualności Ogłoszenia Galeria

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2021/2022


 • W dniach 5-13 października uczniowie świętowali Dzień Drzewa. Drugoklasiści wybrali się do lasu, gdzie w rozpoznawali drzewa po liściach, owocach i korze. Pierwszoklasiści, drugoklasiści oraz czwartoklasiści zdobyli dużo wiadomości o różnych gatunkach drzew, słuchając fragmentów książek czytanych przez panią bibliotekarkę: „Inwentarz drzew”, „Mrówka Zofia opowiada”, „Jakie to drzewo?”. Ponadto uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, których tematem było oczywiście drzewo.

 • 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie składali wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia oraz przygotowali dla nich okolicznościową audycję, wyemitowaną przez szkolny radiowęzeł.

 • 13 października uczniowie klasy VI i VIIb zwiedzili zabytkowy Przemyśl oraz arboretum w Bolestraszycach.

 • 13 października w jednym z rzeszowskich kin pierwszoklasiści obejrzeli film pt. „Psi patrol”.

 • 11 października w świetlicy rozdano nagrody laureatom konkursu „Moje ulubione zwierzątko”. Pierwsze miejsce zajęła drugoklasistka Martyna Miąsik.

 • 11 października w klasie Ib odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Segreguję, bo warto”, prowadzone przez pana Mirosława Ruszałę ze Stowarzyszenia Ekoskop.

 • 7-8 października – w tych dniach uczniowie klasy VIIa oraz VIII zwiedzali Warszawę.

 • 8 października na konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne wakacje”, zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Ośrodkiem Polityki Społecznej, wysłano dziesięć prac naszych uczniów.

 • 6 października uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zasadzili cebulki żonkili, włączając się tym samym do akcji pt. „Pola Nadziei”. Inicjatywa ta ma na celu wsparcie opieki hospicyjnej podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Wiosną, gdy żonkile zakwitną, zostaną rozdane za symboliczny datek mieszkańcom Rzeszowa.

 • 6 października odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas IV-VIII zadecydowali, że przewodniczącą SU będzie Maja Szykuła VIII klasy. Opiekunami naszego szkolnego samorządu w tym roku szkolnym są panie: Anna Kozioł i Małgorzata Maczuga.

 • 6 października klasa IIIb ćwiczyła bezpieczne przechodzenie przez jezdnię z wierszem: „Na chodniku przystań bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem, skieruj w prawo wzrok sokoli, potem w lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna, więc swobodnie mogą po niej przejść przechodnie”.

 • 4 października klasa IIb przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z kilku modułów, których realizacja potrwa do końca roku szkolnego. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Poznajemy zawody”.

 • 4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło zbiórkę karmy oraz środków czystości dla schroniska „Kundelek”. Pani bibliotekarka przeprowadziła w klasie Vb, VI i VIIb zajęcia pt. „Sławne zwierzaki”.

 • 1 października nauczyciele ze Szkoły Muzycznej Yamaha przeprowadzili pierwszą w tym roku szkolnym lekcję dla naszych uczniów.

 • 1 października – z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia – na lekcjach matematyki uczniowie doskonalili umiejętności związane z niełatwym działaniem, jakim jest mnożenie.

 • We wrześniu w klasach I-III rozpoczęto realizację programu edukacyjnego pt. „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Pani bibliotekarka zapoznała uczniów z fragmentami książki Renaty Piątkowskiej o przygodach Swojaków, a dzieci otrzymały od wychowawców Dzienniki Troskliwego Odkrywcy, w których będą zbierać naklejki za wykonanie zadań związanych z obserwacją przyrody.
  29 września uczniowie z klas IVa, IVb, Vb wybrali się na wycieczkę do Zagrody Szmer w Godowej.

 • 29 września na jesienny spacer po okolicy wyruszyli uczniowie z IIIa, którzy bacznie obserwowali, jak zmienia się przyroda z nastaniem jesieni.
  29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji we wszystkich klasach pani bibliotekarka lub nauczyciele języka polskiego czytali uczniom fragmenty ciekawych książek.
  28 września uczniowie z klasy VIIa - Jagoda Nowak, Cezary Otulak, Piotr Sobczak, Arkadiusz Wójcik – zajęli pierwsze miejsce w drużynowych zawodach szachowych, zorganizowanych w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej odbył się w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Pułaskiego.
  28 września w klasach I-III z okazji Światowego Dnia Jabłka przypomniano, jakie cenne dla zdrowia składniki zawiera ten popularny owoc. W IIIb powstał smaczny jabłkowy deser, a uczniowie z klas IIa, IIb i IIIa zmierzyli się z quizem o jabłku. Wysłuchali także fragmentów książki „Babcia na jabłoni” oraz „Antek i stara jabłonka”. W klasach powstały prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej.

 • 22 września naukę właściwego przechodzenia przez przejście dla pieszych doskonalili uczniowie klasy Ib.

 • 22 września 2021 w jednym z rzeszowskich kin klasa IIIa obejrzała wzruszający film pt. „Lassie, wróć!”, nakręcony na podstawie powieści Erica Knighta.

 • 17 września odbyła się 28. edycja akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Dzieci ze świetlicy po przeprowadzonych przez wychowawców zajęciach doskonale wiedzą, jak ważne jest segregowanie śmieci.

 • 17 września klasa IIa spędziła przedpołudnie w kinie, gdzie obejrzała film pt. „Lassie, wróć!”. Po seansie drugoklasiści wybrali się do papugarni.

 • 16 września trzecioklasiści ze swoimi wychowawczyniami pojechali do Pstrągowej, gdzie miło spędzili czas w tamtejszej zagrodzie edukacyjnej.

 • 15 września „kropka” była bohaterką dnia, szczególnie w klasach I-III oraz w świetlicy. Nie zabrakło prac plastycznych inspirowanych tym niepozornym znakiem, a w świetlicy pani bibliotekarka czytała dzieciom fragmenty książek Rafała Klimczaka z serii „Poznaję świat i kropka!”. A to wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

 • 9 września uczniowie klasy IIa w praktyce ćwiczyli bezpieczne przychodzenie przez jezdnię oraz rozpoznawali różne znaki drogowe.

 • 1 września uczniowie zainaugurowali nowy rok szkolny, spotykając się w salach ze swoimi wychowawcami. To już drugi rok, który zaczęliśmy w reżimie sanitarnym. Oby ten rok szkolny był dla wszystkich bezpieczny, a stacjonarna nauka trwała nieprzerwanie do wakacji.

 


   
(C) Szkoła Podstawowa Nr 6 w Rzeszowie