Rok szkolny 2004/2005

Ø  Rok szkolny zainaugurowano 1 września.

Ø  Wybrano nowy samorząd szkolny. Jego przewodniczącą została Agnieszka Majewska z klasy V.

Ø  Klasa III przemierzyła szlak turystyczny w okolicach Głogowa Małopolskiego.

Ø  We wrześniu odbyła się akcja ekologiczna „Sprzątanie świata”.

Ø  Nasi reprezentanci wzięli udział w biegach przełajowych w Słocinie.

Ø  W październiku uczniowie klas III-VI brali udział w konkursie literackim pt. „Moje ulubione zwierzątko”, zorganizowanym przez szkolną bibliotekę. W konkursie zwyciężyły: Estera Stanisławczyk (kl. IV) i Karolina Kaczka (kl. VI).

Ø  13 października uczniowie klas IV-VI zwiedzili skansen w Kolbuszowej.

Ø  14 października – odchody Dnia Edukacji Narodowej.

Ø  W październiku odbył się szkolny konkurs wiedzy o igrzyskach olimpijskich. Wygrał Damian Bandos z klasy V.

Ø  10 listopada uczniowie klasy VI przygotowali akademię z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego „Kumoszki”.

Ø  20 listopada pani Lucyna Bilut zorganizowała kolejny Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego.

Ø  24 listopada klasy IV-VI bawiły się na dyskotece andrzejkowej.

Ø  7 grudnia – kolejna lekcja muzyki szkoły Yamaha.

Ø  21 grudnia odbył się doroczny Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jurorkami były panie z Zespołu Śpiewaczego „Kumoszki”. Klasa I – przygotowana przez panią Renatę Tokarz -  wystawiła piękne jasełka.

Ø  14 stycznia uczniowie obejrzeli wspaniałe przedstawienie pt.  „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów klasy III. Reżyserem spektaklu była pani Ewa Stec.

Ø  14 stycznia klasa II pod kierunkiem pani Ireny Jakim zaprezentowała inscenizację bajki „O dwunastu miesiącach”.

Ø  15 stycznia wszyscy uczniowie wesoło spędzili czas na tradycyjnej zabawie choinkowej, zorganizowanej przez Radę Rodziców w sali Domu Strażaka.

Ø  W czasie ferii zimowych dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach rekreacyjno-sportowych.

Ø  2 lutego klasa IV obejrzała spektakl pt. „Tajemniczy ogród” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Ø  4 lutego w rzeszowskim teatrze uczniowie z klas V-VI podziwiali grę aktorów z Bielska-Białej, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Młody wilk”.

Ø  7 lutego samorząd szkolny zorganizował dyskotekę na pożegnanie karnawału.

Ø  14 lutego – z okazji Dnia Zakochanych – przez szkolny radiowęzeł można było usłyszeć najlepsze życzenia walentynkowe.

Ø  W dniach 14-16 marca trwały szkolne rekolekcje wielkopostne.

Ø  22 marca klasa VI wystawiła „Świteziankę” na klasowej scenie.

Ø  31 marca uczniowie klasy IV przygotowali „Ucztę na Olimpie”.

Ø  5 kwietnia szóstoklasiści pisali sprawdzian zewnętrzny. Uzyskali bardzo dobry wynik: średnia 33,4 punktu.

Ø  7 kwietnia na szkolnym apelu wszyscy uczniowie złożyli hołd zmarłemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Ø  14 kwietnia trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w konkursie ortograficznym, którego organizatorem było Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie.

Ø  19 kwietnia w Teatrze „Maska” najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie o Koziołku Matołku.

Ø  21 kwietnia uczniowie klasy IV i VI spotkali się w szkole z panem Edwardem Nosalem, radnym Rady Gminy Krasne.

Ø  22 kwietnia klasa III przygotowała inscenizację z okazji Dnia Ziemi.

Ø  23 kwietnia nasi uczniowie: Mateusz Trzeciak, Damian Bandos, Dawid Połciewicz i Patryk Pyrcz wygrali  powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużynę  przygotowała pani Lucyna Bilut.

Ø  25 kwietnia odbył się konkurs literacki z okazji 200. rocznicy urodzin H. Ch. Andersena. Podsumowano również konkurs plastyczny na ilustrację do baśni Andersena. Oba konkursy zorganizowane zostały przez szkolną bibliotekę i świetlicę.

Ø  26 kwietnia klasa IV zwiedziła wystawę archeologiczną w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie i zapoznała się z ofertą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Fredry.

Ø  5 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Ø  10 maja w szkole gościła Yamaha z kolejną audycją muzyczną.

Ø  12 maja klasa III obejrzała siedzibę Zawodowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Ø  Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce w wojewódzkim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 16 maja na apelu szkolnym pan dyrektor Tomasz Noworól pogratulował zawodnikom oraz ich opiekunce – pani Lucynie Bilut.

Ø  16 maja gratulacje odbierały dziewczęta ze szkolnego teatrzyku, który zdobył I miejsce w Gminnym Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Malawie. Teatrzyk „Dziesiątka” wystawił sztukę pt. „Zabawa w Kopciuszka”. Zespołem opiekowała się pani Aneta Adamska.

Ø  19 maja klasa IV wybrała się do remizy OSP w Załężu. Tam pan Roman Stec zapoznał uczniów z trudną i odpowiedzialną pracą strażaków.

Ø  20 maja klasa VI zaprosiła wszystkich w „Podróż do Krainy Fantazji”. Taki tytuł nosiło przedstawienie przygotowane z okazji Dni Książki i Prasy.

Ø  20 maja laureaci konkursu plastycznego „Papież wszystkich dzieci” odebrali nagrody w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem.

Ø  25 maja klasy 0-III oraz klasa V przygotowały dla swoich mam okolicznościowe programy artystyczne.

Ø  1 czerwca obchodzono Dzień Dziecka. Były tańce, pokaz sportowej mody, zmagania sportowe, poczęstunek i wspaniała zabawa.

Ø  7 czerwca uczniowie z klas I-III wybrali się na całodniową wycieczkę do Przemyśla i okolic.

Ø  8 czerwca klasy IV, V, VI podróżowały szlakiem Ojca Świętego. Uczniowie odwiedzili Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Łagiewniki.

Ø  24 czerwca zakończył się rok szkolny 2004/2005.