Rok szkolny 2003/2004

Ø  We wrześniu wybrano władze samorządu szkolnego. Przewodniczącą została Samanta Skupień.

Ø  9 września odbyły się zawody w biegach przełajowych. Zwycięzcy awansowali do zawodów gminnych, które rozegrano w Słocinie. Etap powiatowy zorganizowano w Kamieniu. Barbara Tekiela zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.

Ø  22 września w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie świata”.

Ø  14 października dzieci ze świetlicy oraz uczniowie klasy VI zaprezentowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ø  17 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Ø  12 listopada z okazji Święta Niepodległości klasa V przygotowała okolicznościową akademię.

Ø  27 listopada zorganizowano andrzejki.

Ø  29 listopada pani Lucyna Bilut przygotowała Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego.

Ø  Na początku grudnia podsumowano akcje ekologiczne: „Wiecznie zielone drzewo”, „Zielona butelka” i „Łowcy baterii”. Nasza szkoła zajęła I miejsce w gminie Krasne w zbieraniu zużytych baterii. W nagrodę otrzymaliśmy 150 zł, za które zakupiono książki do szkolnej biblioteki.

Ø  Młodsze klasy spotkały się  panem policjantem, który przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego.

Ø  5 grudnia do szkoły przybył Święty Mikołaj z workiem prezentów.

Ø  10 grudnia uczniowie uczestniczyli w lekcji Szkoły Muzycznej Yamaha.

Ø  8 stycznia odbył się VI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Ø  8 stycznia klasa III zaprezentowała widzom piękne przedstawienie pt. „Dwunastu braci”.

Ø  12 stycznia w kinie „Zorza” klasy 0-V obejrzały spektakl pt. „Zaczarowana księżniczka”.

Ø  15 stycznia na szkolnej scenie klasa V wystawiła jasełka.

Ø  Klasa III przygotowała spektakl o Nowym Roku.

Ø  19 i 26 stycznia w Rzeszowie odbył się II etap konkursów przedmiotowych. Naszą szkołę reprezentowali: Iwona Filimowska (konkurs humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy) oraz Damian Maślanka (konkurs matematyczno-przyrodniczy).

Ø  W lutym urządzono szkolne lodowisko.

Ø  26 lutego w Słocinie reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w gminnym turnieju tenisa stołowego. Dziewczęta (Justyna Dziki i Karolina Kaczka) zajęły I miejsce, a chłopcy (Damian Maślanka i Paweł Jarosz) uplasowali się na II miejscu. Obie drużyny awansowały do zawodów powiatowych.

Ø  6 lutego na apelu podsumowano I półrocze. Najbardziej aktywni uczniowie i zwycięzcy konkursów odebrali nagrody i dyplomy z rąk pana dyrektora.

Ø  7 lutego uczniowie bawili się na tradycyjnej zabawie choinkowej.

Ø  16 lutego rozpoczęły się ferie zimowe.

Ø  8 marca wszyscy chłopcy złożyli życzenia paniom nauczycielkom i swoim koleżankom z okazji Dnia Kobiet.

Ø  9 marca w Malawie odbył się  Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasi reprezentanci, przygotowani przez panią Lucynę Bilut, zdobyli I miejsce i wezmą udział w kolejnym etapie rywalizacji.

Ø  9 marca klasy V-VI obejrzały interesujące przedstawienie pt. „Poskromienie złośnicy” w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Słocinie.

Ø  10 marca i 2 kwietnia odbyły się kolejne lekcje muzyki Yamahy.

Ø  10 i 11 marca w Górnie odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym. Karolina Kaczka i Justyna Kaczka zajęły III miejsce.

Ø  12 marca klasa I została uroczyście pasowana na czytelników szkolnej biblioteki.

Ø  W marcu w kinie „Helios” czwartoklasiści i uczniowie klasy VI obejrzeli film pt. „Mój brat niedźwiedź”.

Ø  22 marca uroczyście powitano wiosnę.

Ø  25 marca odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III pt. „Z Tuwimem weselej”, zorganizowany przez szkolną bibliotekę. I miejsce zajęła Gabriela Idzik z I klasy.

Ø  30 marca dwie uczennice klasy V: Karolina Kaczka i Iwona Filimowska zdobyły wyróżnienie w I edycji konkursu literackiego pt. „Szkolny Debiut”.  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Społecznych w Rzeszowie.

Ø  Od 31 marca do 3 kwietnia trwały szkolne rekolekcje wielkopostne.

Ø  1 kwietnia klasa VI pisała sprawdzian zewnętrzny na zakończenie szkoły podstawowej.

Ø  5 kwietnia piątoklasiści uczestniczyli w klasowym konkursie pt. „Poznajmy polskie legendy”.

Ø  12 kwietnia w Słocinie dziewczęta z klasy V i VI zdobyły III miejsce w sztafetowym biegu przełajowym.

Ø  4 maja odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Ø  11 maja drużyny chłopców i dziewcząt rywalizowały w zawodach czwórboju lekkoatletycznego. Chłopcy zajęli V miejsce, a dziewczęta zdobyły II lokatę.

Ø  12 maja uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie pt. „Tajemniczy ogród” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Ø  25 maja młodzi aktorzy z klasy V zaprezentowali przedstawienie pt. „Smok Podwawelski” w reżyserii pani Elżbiety Szarej.

Ø  25 maja w szkolnej bibliotece odbył się konkurs wiedzy o teatrze. Spośród 16 uczestników najlepiej zaprezentował się Damian Maślanka z klasy VI.

Ø  26 maja w szkole zorganizowano uroczyste obchody Dnia Matki.

Ø  28 maja dzieci z „zerówki” wesoło bawiły się w Słocinie, atrakcją były przejażdżki konne.

Ø  30 maja w Centrum Zabaw w Rzeszowie szkolny teatrzyk „Iskierka” wystawił przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Spektakl wyreżyserowała pani Aneta Adamska.

Ø   2 czerwca uczniowie klas IV-VI zwiedzili Ojcowski Park Narodowy i Kraków.

Ø  7 czerwca klasa III i V przygotowały apel z okazji Dni Książki i Prasy.

Ø  8 czerwca uczniowie świętowali Dzień Dziecka, uczestnicząc w imprezie zorganizowanej przez GOK w Krasnem.

Ø  9 czerwca klasy I-III wyjechały na wspólną wycieczkę w piękne okolice Krosna.

Ø  16 czerwca uczniowie klas V-VI odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie przy ul. Sokoła.

Ø  15 czerwca zakończył się rok szkolny 2003/2004.