Rok szkolny 1999/2000

Ø  1 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 1999/2000. To pierwszy rok wdrażania reformy oświaty.

Ø  Klasy „0” i I spotkały się z panem policjantem.

Ø  Wybrano nowe władze szkolnego samorządu. Po obliczeniu głosów okazało się, że nową przewodniczącą została Monika Świgoń z klasy VIII, jej zastępcą wybrano Ewelinę Kaczkę (kl. VIII), a obowiązki sekretarza samorządu szkolnego będzie pełnić Ewa Ruszel (kl. IV).

Ø  17 września klasa IV odwiedziła bibliotekę dla dzieci w Rzeszowie.

Ø  17 września uczniowie włączyli się do akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”.

Ø  28 września klasa II i III przygotowały apel pt. „Sięgnij po książkę”.

Ø  30 września odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.

Ø  1 października w kinie „Iluzjon” uczniowie klasy VI obejrzeli komedię pt. „Czy to ty, czy to ja?”

Ø  6 października klasa IV zwiedziła skansen w Kolbuszowej.

Ø  12 października pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły.

Ø  14 października świętowano Dzień Edukacji Narodowej.

Ø  15 października klasa VIII uczestniczyła w warsztatach psychologicznych.

Ø  18 października najmłodsi uczniowie wzbogacali swoją wiedzę muzyczną podczas wizyty w filharmonii.

Ø  26 października odbyła się impreza pt. „Clown-show”, adresowana do najmłodszych uczniów.

Ø  Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w gminnych zawodach drużynowych w tenisie stołowym. Wzięli też udział w zawodach powiatowych.

Ø  8 listopada odbył się apel czytelniczy pt. „Historia pisma i książki”, przygotowany przez klasę IV.

Ø  10 listopada klasa VIII uczestniczyła w programie profilaktycznym „Alkohol kradnie wolność”.

Ø  10 listopada miała miejsce akademia z okazji Święta Niepodległości.

Ø  18 listopada uczniowie brali udział w gminnym konkursie recytatorskim wierszy Juliana Tuwima. II miejsce zajął Bartłomiej Żelazko (kl. IV), a wyróżnienie przyznano Paulinie Prajs (kl. IV). Nagrody w konkursie plastycznym otrzymali: Magdalena  Jakim, Diana Kidacka, Dawid Myśliwiec, Daniel Kulaga, Dawid Porada, Monika Pelc.

Ø  22 listopada uczniowie z najmłodszych klas kolejny raz gościli w filharmonii.

Ø  6 grudnia powitaliśmy w szkole Świętego Mikołaja.

Ø  W grudniu rozstrzygnięto konkursy zorganizowane przez szkolną bibliotekę. Konkurs na najciekawszy ekslibris wygrali: Dominik Gaweł (kl. IV) i Ewelina Smereczyńska (kl. VIII). W konkursie czytelniczym „Ukryte tytuły” zwyciężył Marcin Sołtys z III klasy.

Ø  16 grudnia odbył się finał konkursu ekologicznego. I miejsce zajął Norbert Konefał, II – Ewelina Kaczka i Monika Bojda, a III – Daniel Lech. Wszyscy otrzymali cenne nagrody.

Ø  17 grudnia podsumowano konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Wygrała Anna Porada (kl. VIII).

Ø  15 stycznia uczniowie klas 0-VIII bawili się na „Choince”, zorganizowanej przez Radę Rodziców.

Ø  17 stycznia klasy II-III kolejny raz uczestniczyły w lekcji muzyki w filharmonii.

Ø  21 stycznia w szkole gościliśmy Babcie i Dziadków, dla których przygotowano uroczystą akademię.

Ø  Od 22 stycznia do 6 lutego trwały ferie zimowe.

Ø  14 lutego szkolny samorząd zorganizował dyskotekę walentynkową.

Ø  Klasa V przygotowała inscenizację pt. „Uczta na Olimpie”.

Ø  14 marca klasa IV obejrzała spektakl pt. „Pinokio” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Ø  20 marca i 14 kwietnia klasy IV-V zwiedziły elektrociepłownię przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie.

Ø  22 marca powitano wiosnę na imprezie zorganizowanej przez szkolny samorząd.

Ø  30 marca odbył się szkolny finał konkursu „Znaczenie 2000 lat chrześcijaństwa w historii i kulturze narodu polskiego”. W konkursie wzięło udział 63 uczniów. Pierwsze miejsce zajął zespół redakcyjny gazetki szkolnej  „To i Owo”: Monika Bojda, Ewelina Kaczka, Katarzyna Kozieł, Dominik Małecki, Anna Porada Monika Świgoń, Katarzyna Wiktor (wszyscy z klasy VIII) oraz Bartłomiej Żelazko (kl. IV). Redakcja przygotowała z okazji Roku Wielkiego Jubileuszu specjalne wydanie gazetki.

Ø  7-10 kwietnia to czas wielkopostnych rekolekcji.

Ø  W czasie Wielkiego Postu dzieci z naszej szkoły zebrały do specjalnych skarbonek 155 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Ø  18 kwietnia rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą pisankę.

Ø  19 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.

Ø  4 maja w klasach nauczania początkowego odbył się konkurs recytatorski ulubionych wierszy dla dzieci. Zwyciężyła Katarzyna Piersiak z klasy III.

Ø  15 maja klasa I zaprezentowała inscenizację z okazji Dnia Ziemi.

Ø  16 maja klasa IV  i V wybrały się na „Wyprawę w poszukiwaniu Ekolandii”.

Ø  18 maja z okazji Dni Oświaty, Książki i Prasy klasa III przygotowała okolicznościową inscenizację.

Ø  20 maja drużyna od kierunkiem pani Lucyny Bilut wzięła udział w wojewódzkim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W etapie powiatowym nasi reprezentanci zdobyli I miejsce.

Ø  22 maja uczniowie klasy III i VI podziwiali piękno Bieszczadów oraz zwiedzili dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Ø  23 i 24 maja klasa VIII pisała testy kompetencji polonistycznych i matematycznych na zakończenie nauki w szkole podstawowej.

Ø  25 i 26 maja dzieci z klas 0-III oraz uczniowie klasy VI zaprosili swoje mamy do szkoły, aby z okazji Dnia Matki wyrazić im swoją wdzięczność za trud wychowania.

Ø  25 maja klasa IV i V zwiedzały zabytki Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza.

Ø  2 czerwca uczniowie klasy II i III odwiedzili filharmonię, gdzie uczestniczyli w kolejnej lekcji muzyki.

Ø  3 czerwca na stadionie sportowym w Załężu odbył się Dzień Dziecka. Gośćmi uroczystości byli nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Ø  Zakończył się rok szkolny 1999/2000. W czerwcu świadectwa odebrała ostatnia w historii naszej szkoły klasa VIII, której wychowawcą był pan dyrektor Tomasz Noworól. Naukę w naszej szkole zakończyła też klasa VI.