Rok szkolny 1998/1999

Ø  1 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Ø  3 września klasy młodsze na spotkaniu z policjantem przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ø  11 września w szkole gościł ksiądz misjonarz Mariusz Zima, który na co dzień pracuje w Czadzie, w Afryce.

Ø  18 września włączyliśmy się do akcji „Sprzątanie świata”.

Ø  We wrześniu odbyły się wybory nowego samorządu szkolnego. Przewodniczącą została Monika Świgoń z klasy VII.

Ø  26 września w Załężu gościł były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Lech Wałęsa. Odwiedził naszą szkołę i objął honorowy patronat nad budową nowej szkoły podstawowej.

Ø  30 września z okazji Dnia Chłopca samorząd zorganizował dyskotekę. Chłopcy otrzymali drobne upominki od swoich koleżanek.

Ø  14 października odchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Okolicznościową akademię przygotował samorząd szkolny pod kierunkiem pani Bożeny Śnieżek.

Ø  15 października uczniowie klas IV-V zwiedzili skansen w Kolbuszowej.

Ø  19 października uczniowie klas VI-VII poznali zasady korzystania ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Ø  19 października reprezentacja naszej szkoły rozgrywała mecze piłkarskie na stadionie LKS „Korona Załęże”.

Ø  20 października uczniowie bawili się na dyskotece, z której dochód przeznaczono na zakup książek do szkolnej biblioteki. Zebrano 50 złotych.

Ø  10 listopada odbyła się akademia z okazji 80. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Ø  10 listopada klasa III przedstawiła inscenizację pt. „Jacek, Wacek i jesień”.

Ø  17 listopada uczniowie spotkali się z aktorami teatru Scena Propozycji i dowiedzieli się, jak powstaje teatr lalkowy.

Ø  19 listopada biblioteka szkolna i samorząd zaprosili uczniów na „Wieczór poezji o jesieni”.

Ø  19 listopada reprezentanci szkoły brali udział w gminnych zawodach w tenisie stołowym. Dziewczęta zajęły I miejsce, młodsi chłopcy – IV, a starsi chłopcy zdobyli II lokatę. Najlepsi wystartowali w zawodach rejonowych w Stobiernej.

Ø  26 listopada – dyskoteka andrzejkowa.

Ø  3 grudnia uczniowie klas VI - VII zwiedzili wystawę fotograficzną „Kapłan”, poświęconą księdzu Jerzemu Popiełuszce oraz wysłuchali koncertu w Filharmonii Rzeszowskiej.

Ø  4 grudnia uczniowie otrzymali upominki mikołajkowe.

Ø  7 grudnia biblioteka szkolna ogłosiła konkurs czytelniczy pt. „Parada postaci literackich”, adresowany do uczniów klas V-VIII.

Ø  10 grudnia uczniowie klas 0-III spotkali się z pracownikiem PZU i wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”.

Ø  21 grudnia w Gminnym Domu Kultury w Krasnem ogłoszono wyniki konkursu „Jestem sobą, wybieram wolność”. Gazetka szkolna „To i Owo” otrzymała nagrodę specjalną za wydanie numeru o przeciwdziałaniu uzależnieniom. Nagrody indywidualne otrzymały dwie redaktorki szkolnej gazetki: Agnieszka Pelc za komiks oraz Ewelina Smereczyńska za opowiadanie.

Ø  W listopadzie i grudniu samorząd szkolny zbierał pieniądze dla fundacji „Wszystko dla Dzieci”, sprzedając uczniom okolicznościowe kartki, naklejki, kalendarzyki.

Ø  12 stycznia odbyło się spotkanie rodziców uczniów klasy VI z wójtem gminy Krasne w sprawie reformy oświaty.

Ø  Dzień Babci i Dzień Dziadzia najmłodsi uczniowie uczcili okolicznościową akademią.

Ø  22 stycznia na apelu podsumowano pracę szkoły w I półroczu. Pan dyrektor Tomasz Noworól pogratulował najlepszym uczniom. Ewelina Kaczka z klasy VII otrzymała stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce.

Ø  W styczniu najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Ø  W czasie ferii zimowych uczniowie brali udział w zajęciach rekreacyjnych organizowanych w naszej szkole.

Ø  13 lutego odbyła się zabawa na zakończenie karnawału.

Ø  22 lutego klasa VIII spotkała się z panem W. Kuśnierzem, kombatantem drugiej wojny światowej.

Ø  23 lutego ósmoklasiści obejrzeli film pt. „Ogniem i mieczem”.

Ø  26 lutego uczniowie klasy VIII odwiedzili Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Ø  2 i 3 marca klasa VIII pisała próbne badanie kompetencji z języka polskiego i matematyki.

Ø  4 marca aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kacperek” wystawili w naszej szkole przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”.

Ø  8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy składali życzenia paniom pracującym w szkole oraz swoim koleżankom.

Ø  12 marca na deskach Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie klasa VII obejrzała sztukę pt. „Ballady i romanse”.

Ø  15 marca odbył się konkurs recytacji wierszy Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów z klas I-IV.

Ø  19-22 marca to czas wielkopostnych rekolekcji.

Ø  31 marca klasa III przedstawiła inscenizację z okazji Wielkanocy.

Ø  13 kwietnia siedmioro reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w gminnym konkursie recytatorskim wierszy Juliusza Słowackiego. Agnieszka Pelc zajęła I miejsce, recytowała wiersz pt. „Sowiński w okopach Woli”.

Ø  15 kwietnia uczniowie klasy IV i V obejrzeli w kinie „Iluzjon” polski film dla młodzieży pt. „SPONA”.

Ø  27 kwietnia odbyła się szkolna dyskoteka.

Ø  W kwietniu uczniowie klasy VI oraz ich rodzice otrzymali listy od Ministra Edukacji w sprawie reformy systemu oświaty w naszym kraju.

Ø  12 maja redaktorzy szkolnej gazetki „To i Owo” wraz z opiekunem – panią Elżbietą Szarą – odwiedzili redakcję dziennika „Super Nowości”.

Ø  Po raz pierwszy świadectwa ukończenia szkoły podstawowej odebrali uczniowie  klasy VI. Zgodnie z założeniami reformy oświaty absolwenci sześcioklasowej szkoły podstawowej rozpoczną naukę w trzyletnim gimnazjum. Szkołę Podstawową w Załężu ukończyło w bieżącym roku szkolnym 21 szóstoklasistów oraz 22 ósmoklasistów.