Rok szkolny 1997/1998

Ø  1 września 1997 roku rozpoczął się nowy rok szkolny.

Ø  3 września nową przewodniczącą samorządu szkolnego została Wiktoria Drzewicka (kl. VIII), a jej zastępcy to Ewelina Kaczka i Łukasz Cioch.

Ø  11 września dzieci z klas 0-III na spotkaniu z panem policjantem zapoznały się z przepisami ruchu drogowego.

Ø  17 września obok stadionu sportowego odbyło się ognisko dla klas II-III.

Ø  18 września samorząd szkolny zorganizował powitalne ognisko dla klasy IV.

Ø  19 września nasza szkoła włączyła się do akcji „Sprzątanie świata”.

Ø  20 września młodzi kolarze pod opieką pani Lucyny Bilut wyruszyli na wycieczkę rowerową.

Ø  22 września z uczniami i nauczycielami spotkał się Ks. Bp Edward Białogłowski.

Ø  30 września odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca.

Ø  10 października w pierwszej klasie zorganizowano uroczystość pasowania na uczniów.

Ø  12 października członkowie Szkolnego Koła PTTK wybrali się na „Jesienne marsze na orientację”.

Ø  14 października odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela.

Ø  18 października w GOK w Krasnem zorganizowano zawody w tenisie stołowym. Maria Czarnik z klasy V zajęła I miejsce, a Mirosław Dudek (kl. VI) zajął IV lokatę.

Ø  20 października reprezentanci naszej szkoły rozegrali mecz piłkarski z kolegami z Malawy. Zwyciężyli goście.

Ø  22 października klasa V i VI przebywały na wycieczce w Iwoniczu Zdroju, Krośnie i Odrzykoniu.

Ø  12 listopada wszyscy uczniowie uczestniczyli w akademii z okazji Święta Niepodległości.

Ø  17 listopada klasa III przygotowała dla młodszych kolegów apel czytelniczy.

Ø  25 listopada dzieci z klas 0-III obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”.

Ø  26 listopada Karol Kozieł (kl. VII) zdobył III miejsce w zawodach badmintona.

Ø  27 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa.

Ø  W szkole zorganizowano zajęcia kółka tanecznego.

Ø  5 grudnia uczniowie klas V-VI wysłuchali koncertu w Filharmonii Rzeszowskiej. W przerwie państwo Hanna i Antoni Gucwińscy opowiadali o zwierzętach.

Ø  Dla dzieci z klas I-IV zorganizowano zajęcia rehabilitacyjne, które odbywają się w każdy czwartek.

Ø  Maria Czarnik  (kl. V) wygrała gminne zawody w tenisie stołowym. Uczennica ta wraz z koleżanką - Katarzyną Kozieł (kl. VI) - zajęła III miejsce w drużynowych zawodach rejonowych.

Ø  W grudniu 1997 roku pracę w naszej szkole zakończyła pani Helena Stec, która przeszła na zasłużoną emeryturę.

Ø  15 stycznia w gościnnych murach Domu Strażaka odbyła się zabawa choinkowa.

Ø  18 stycznia uczniowie klas IV-VIII wystawili jasełka dla mieszkańców Załęża.

Ø  W styczniu odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.

Ø  23 stycznia „zerówka” oraz pierwszoklasiści zorganizowali Dzień Babci.

Ø  Na feriach odbywały się zajęcia kółka tanecznego.

Ø  4 lutego uczniowie należący do Kółka Misyjnego, którym opiekuje się ks. Adam Dzióba, zwiedzili Przemyśl.

Ø  19 lutego – dyskoteka walentynkowa.

Ø  19 lutego byli i obecni redaktorzy szkolnej gazetki „To i Owo” spotkali się na jubileuszu pięciolecia pisemka.

Ø  Od drugiego półrocza w szkole uruchomiono radiowęzeł.

Ø  27 lutego klasa VIII wzięła udział w Dniach Otwartej Szkoły w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Ø  W pierwszych dniach marca uczniowie klas VII-VIII w kinie „Zorza” obejrzeli film „Titanic”, a klasa VI w kinie „Iluzjon” dobrze się bawiła na komedii „Flubber”.

Ø  8 marca z okazji Dnia Kobiet uczennice otrzymały życzenia i upominki od swoich kolegów.

Ø  11 i 18 marca uczniowie klasy V i VI zwiedzili Rzeszowskie Zakłady Graficzne.

Ø  16 marca klasa VIII odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie przy ul. Sokoła.

Ø  21 marca członkowie Szkolnego Koła PTTK wybrali się na rajd do Czudca, aby powitać wiosnę.

Ø  1 kwietnia samorząd szkolny zorganizował wiosenną imprezę. Jedną z atrakcji był konkurs recytacji wierszy o wiośnie i występ najmłodszych uczniów.

Ø  8 kwietnia uczniowie z klasy III przedstawili inscenizację o wielkanocnych zwyczajach. Rozstrzygnięto także konkurs na najładniejszą pisankę – wygrała klasa VI.

Ø  15 kwietnia pani policjantka opowiadała uczniom z klas VII-VIII o swoim zawodzie.

Ø  19 kwietnia Szkolne Koło PTTK uczestniczyło w Wiosennych Marszach na Orientację, które odbyły się w Mogielnicy.

Ø  22 kwietnia montażem poetyckim uczczono Dzień Ziemi.

Ø  W kwietniu odbyły się szkolne etapy konkursu wiedzy o AIDS i o ruchu drogowym.

Ø  Do użytku oddano małą szatnię pod schodami, w której uczniowie mogą przebierać się przed lekcjami wychowania fizycznego.

Ø  Do użytku oddano także nowy chodnik łączący dwa budynki szkolne.

Ø  W dniach 20-21 maja na stadionie w Załężu odbyły sie rozgrywki sportowe dla uczniów z gminy Krasne.

Ø  26 maja w szkole świętowano Dzień Matki. Okolicznościowy program przygotowały dzieci z klas I-III.

Ø  Uczniowie z naszej szkoły z powodzeniem startowali w Konkursie Wiedzy Pożarniczej. Pierwsze miejsce w etapie szkolnym i gminnym zajęli: Dominik Małecki, Łukasz Płodzień, Magdalena Mokrzycka, Katarzyna Wiktor. W etapie wojewódzkim nasi reprezentanci zajęli VII i VIII lokatę.

Ø  28 maja w GOK w Krasnem odbył się konkurs recytatorski z okazji 200. rocznicy urodzin Adama Mickiewicza. II miejsce zajął Dominik Małecki (kl. VI) za recytację fragmentu „Pana Tadeusza”, a III lokatę zdobyła Agnieszka Pelc za interpretację wiersza „Żaby i ich króle”.

Ø  Najmłodsi uczniowie pojechali na wycieczkę do Brzózy Królewskiej, a starsi zwiedzili Bieszczady i Beskid Sądecki.

Ø  30 maja na stadionie sportowym w Załężu odbył się I Dzień Dziecka Niepełnosprawnego.