Rok szkolny 1996/1997

Ø  Rok szkolny 1996/1997 rozpoczął się 2 września.

Ø  16 października uczniowie klas IV-V zwiedzili skansen w Kolbuszowej.

Ø  13 października członkowie Szkolnego Koła PTTK, pod opieką pana Tomasza Noworóla, wzięli udział w Jesiennych Drużynowych Marszach na Orientację, które odbyły się w Budach Głogowskich.

Ø   W dniach 18-20 października 12 uczniów pod opieką pana Tomasza Noworóla brało udział w V Rajdzie Bieszczadzkim.

Ø  8 listopada odbyła się akademia z okazji 75. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Ø  14 listopada przeprowadzono warsztaty zawodoznawcze dla uczniów klasy VIII.

Ø  20 listopada w Krasnem odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym. I miejsce wśród dziewcząt zdobyły nasze uczennice: Andżelika Kulig i Magdalena Iskra.

Ø  13 listopada sześcioro uczniów z klas IV-V uczestniczyło w wycieczce do Krakowa, w nagrodę za pracę w kółku plastycznym.

Ø  27 listopada odbyły się tradycyjne andrzejki połączone z dyskoteką.

Ø  6 grudnia- jak co roku – w szkole pojawił się Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

Ø  10 grudnia w kinie „Mewa” uczniowie klas IV-VIII obejrzeli film „Twister”.

Ø  W grudniu odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym dla uczniów klas młodszych. Pierwsze miejsce zajęły: Maria Czarnik i Monika Myśliwiec.

Ø  17 grudnia klasa VI zwiedziła wystawę pt. „Najstraszliwsze pająki i skorpiony świata”.

Ø  19 grudnia w szkole odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne.

Ø  W styczniu na emeryturę przeszła dyrektor naszej szkoły, pani Stanisława Sowa, która szkołą w Załężu kierowała 22 lata - najpierw jako kierownik punktu filialnego, a od 1984 roku jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Załężu.

Ø  Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Załężu został pan Tomasz Noworól, dotychczasowy nauczyciel historii.

Ø  22 stycznia dzieci z klas 0-I gościły babcie i dziadków z okazji ich Święta.

Ø  24 stycznia uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników.

Ø  Od 27 stycznia do 9 lutego trwały ferie zimowe.

Ø  W lutym ze sprzedaży kartek walentynkowych uzyskano kwotę 32 złote, którą przekazano fundacji „Wszystko dla dzieci”.

Ø  Klasa IV obejrzała przedstawienie „Kopciuszek” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Ø  20 lutego grupa uczniów z klas IV-VI wzięła udział w konkursach plastycznych organizowanych przez GOK w Krasnem.

Ø  10 marca uczniowie z klas IV-V w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie obejrzeli wystawę pt. „Czas łowców niedźwiedzia, mamuta i renifera”.

Ø  21 marca cała szkoła uroczyście powitała wiosnę.

Ø  10 kwietnia uczniowie klas IV-V odwiedzili siedzibę Radia Rzeszów. Z tajnikami pracy radiowca zapoznał nas pan Roman Owsiak.

Ø  10 kwietnia uczniowie klas IV-V zwiedzili Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

Ø  27 kwietnia odbyły się Wiosenne Marsza na Orientację z udziałem członków PTTK przy naszej szkole.

Ø  29 kwietnia młodsze klasy obejrzały spektakl „Kopciuszek” w rzeszowskim teatrze.

Ø  30 kwietnia miała miejsce akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie zaprezentowali się także na Sesji Rady Gminy w Krasnem.

Ø  12 maja uczniowie z klas IV-VII zdawali egzamin na kartę rowerową.

Ø  13 maja odbyła się szkolna dyskoteka.

Ø  13 maja klasa III zwiedziła przepiękny Kraków.

Ø  15 maja klasa VI i VII obejrzała w Teatrze im. W. Siemaszkowej przedstawienie pt. „Zemsta”.

Ø  W Konkursie Wiedzy Pożarniczej na szczeblu szkolnym i gminnym Dominik Małecki z V klasy zajął I miejsce, a w finale wojewódzkim zdobył V pozycję.

Ø  Pani Lucyna Bilut i pan Adam Dytko przygotowali uczniów do egzaminów na kartę rowerową i motorowerową. Trzydziestu uczniów otrzymało karty rowerowe, a dwóch – motorowerowe.

Ø  3 i 4 czerwca uczniowie klas IV-V zwiedzili Ojcowski Park Narodowy oraz Kraków.

Ø  Pierwszoklasiści odwiedzili Julin i Łańcut.

Ø  Klasy VI-VII podziwiały uroki Piwnicznej i Krynicy.

Ø  Uczniowie klas IV-V przygotowali inscenizację pt. „Mały Książę”. W rolach głównych wystąpili: Dominik Małecki (Mały Książę), Agnieszka Pelc (Róża).

Ø  18 czerwca naukę w szkole podstawowej zakończyła klasa VIII.

Ø  20 czerwca to początek wakacji uczniów klas I-VII.