Rok szkolny 1995/1996

Ø 1 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Do użytku oddano nową, przestronną szatnię.

Ø  4 września klasy V-VIII porządkowały teren giełdy samochodowej w Załężu.

Ø  14-15 września cała szkoła uczestniczyła w akcji „Sprzątanie świata”.

Ø  We wrześniu wybrano nowe władze Szkolnego Koła PTTK. Prezesem została Andżelika Kulig (kl. VII).

Ø  28 września odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.

Ø  30 września 14 członków Szkolnego Koła PTTK wraz ze swoim opiekunem, panem Tomaszem Noworólem, powitało jesień podczas wycieczki z Niechobrza do Dąbrowy.

Ø  Uczniowie klas IV-VIII wybrali nowy samorząd. Przewodniczącą została Barbara Bereś (kl. VIII)

Ø  11 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I.

Ø  12 października w ramach zajęć Młodzieżowej Akademii Filmowej uczniowie obejrzeli 3 filmy przygodowe.

Ø  13 października uczniowie klas V-VI zwiedzili ruiny zamku w Odrzykoniu i rezerwat „Prządki”.

Ø  16 października szkolny samorząd przygotował akademię z okazji Dnia Nauczyciela.

Ø  17 października w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie uczniowie klasy IV, pod opieką wychowawcy pana Tomasza Noworóla, dowiedzieli się, na czym polega praca archeologa.

Ø  24 października w Krasnem nasze reprezentantki: Justyna Czarnik i Andżelika Kulig zajęły I miejsce w drużynowych zawodach w tenisie stołowym.

Ø  31 października uczniowie klasy VIII uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych.

Ø  W pierwszych dniach stycznia 1996 roku uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani Renaty Żelazko i Elżbiety Szarej, wystawili jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie, w kościele w Załężu oraz w szkole na spotkaniu emerytowanych nauczycieli z gminy Krasne.

Ø  19 stycznia w ramach preorientacji zawodowej klasa VIII uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami Rejonowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Ø  19 stycznia klasy VI-VIII na zajęciach Młodzieżowej Akademii Filmowej obejrzały film pt. „Syreny”.

Ø  24 stycznia wszyscy uczniowie bawili się na tradycyjnej „Choince”, a Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek.

Ø  25 stycznia w kinie „Iluzjon” klasa IV obejrzała film pt. „Kasper”.

Ø  W czasie ferii szkolnych nauczyciele pełnili dyżury w szkole, a zajęcia rekreacyjno-sportowe cieszyły się wielkim powodzeniem.

Ø  14 lutego rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Gazet Szkolnych o laur „Złotej Stopki”. Nasza gazetka szkolna „To i Owo” zajęła II miejsce i zdobyła „Srebrną Stopkę”. Nagrody w imieniu redakcji odebrali: Wiktoria Drzewicka i Piotr Leśko, którym towarzyszyli opiekunowie redakcji: pani Elżbieta Szara i pan Tomasz Noworól.

Ø  20 lutego klasa VII obejrzała komedię „Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Ø  W szkole otwarto szkolny sklepik, który prowadzą uczniowie klasy V pod opieką pani Lucyny Bilut.

Ø  1 marca klasa VIII – w ramach preorientacji zawodowej - odwiedziła Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Ø  19 marca uczniowie klas VI-VIII spotkali się z panią psycholog.

Ø  19 marca odbył się konkurs biograficzny o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, przygotowany przez panią Elżbietę Szarą. Zwyciężyła Agnieszka Gaweł z klasy VIII.

Ø  23 marca członkowie Szkolnego Koła PTTK nr 25 wraz z opiekunem – panem Tomaszem Noworólem - wybrali się na pieszą wyprawę na trasie: Załęże – Nowa Wieś.

Ø  11 kwietnia chłopcy z najstarszych klas spotkali się z funkcjonariuszem policji.

Ø  20 kwietnia odbył się apel o ochronie środowiska, przygotowany przez panią Krystynę Cholewińską i panią Bożenę Śnieżek.

Ø  20 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie sprzątali załęski las.

Ø  24 kwietnia w V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbył się finał konkursu na najlepszą gazetkę szkolną o tematyce HIV/AIDS. Gazetka szkolna „To i Owo” zajęła III miejsce. Nagrody otrzymali: Wiktoria Drzewicka, Barbara Bereś, Justyna Czarnik, Katarzyna Bryła, Monika Bazan, Piotr Leśko, Mirosław Dudek oraz opiekunowie gazetki: pani Elżbieta Szara i pan Tomasz Noworól.

Ø  25 kwietnia odbył się szkolny etap Turnieju Pożarniczego. Do następnego etapu zakwalifikowały się: Justyna Czarnik, Katarzyna Bazarnik, Ewelina Szuberla, Zofia Ziemba. Gminne eliminacje wygrała nasza uczennica Katarzyna Bazarnik.

Ø  27 kwietnia członkowie Szkolnego Koła PTTK zorganizowali pieszą wycieczkę żółtym szlakiem „Dookoła Rzeszowa”.

Ø  6 maja odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Ø  21 maja chłopcy z klas VI-VIII spotkali się z pracownikiem Policyjnej Izby Dziecka w Rzeszowie.

Ø  Od 27 do 31 maja uczniowie klasy IV i VIII pod opieką wychowawców przebywali na „Zielonej Szkole” w Myczkowcach.

Ø  30 maja w Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie dzieci z najmłodszych klas przedstawiły program artystyczny z okazji Dnia Matki.

Ø  1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie wzięli udział w festynie rekreacyjno-sportowym, przygotowanym przez panią Lucynę Bilut.

Ø  5 czerwca klasa V zwiedziła elektrociepłownię w Załężu.

Ø  5 czerwca uczniowie klas IV-V wystawili przedstawienie pt. „Jest taki kwiat”.

Ø  15 czerwca pani Lucyna Bilut zorganizowała wycieczkę rowerową do rezerwatu bobrów w Mójce koło Błażowej.

Ø  17 czerwca uczniowie klas VII-VIII odwiedzili Zakład Karny w Załężu.

Ø  18 czerwca klasy V-VI zwiedzały Sandomierz, a uczniowie klas I-III odwiedzili Brzózę Królewską i Łańcut.

Ø  19 czerwca naukę w Szkole Podstawowej w Załężu ukończyła klasa VIII.

Ø  21 czerwca rozpoczęły się wakacje.