Rok szkolny 1994/1995

Ø  1 września rozpoczął się nowy rok szkolny.

Ø  15 września odbyły się wybory nowego samorządu. Spośród wielu kandydatów wybrano: Anetę Leśko i Małgorzatę Wcisło z klasy VIII, Roberta Leśko z klasy VII i Krzysztofa Kaczkę z klasy VI.

Ø  16 września uporządkowano teren wokół szkoły oraz las.

Ø  19 września miała miejsce dziękczynna Msza Święta za 20 lat kapłaństwa ks. Stanisława Słowika.

Ø  22 września szkołę odwiedził ks. Paweł Pietrusiak, były katecheta, który obecnie studiuje w Rzymie.

Ø  4 października odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Piotr Babiarz zajął w  nich V miejsce.

Ø  6 października pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów.

Ø  Odbyły się jesienne wycieczki: klasa IV odwiedziła Biecz, a klasa VIII przez trzy dni wędrowała po Bieszczadach.

Ø  W ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej uczniowie klas VI-VIII raz  w miesiącu odwiedzają kino „Mewa”. Pierwszy obejrzany film to „1492. Wyprawa do raju”, a drugi – „Na krawędzi”.

Ø  Rodzice i uczniowie obejrzeli uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości, przygotowaną przez panie: Renatę Żelazko i Bożenę Śnieżek.

Ø  W ramach preorientacji zawodowej uczniowie klas VII-VIII odwiedzili Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Spożywczych oraz popularny „Ekonomik” przy ul. Hoffmanowej.

Ø  9 listopada w Krasnem rozegrano Gminne Igrzyska w Tenisie Stołowym. Andżelika Kulig i Monika Bazan zajęły I miejsce.

Ø  24 listopada odchodzono andrzejki – wieczór wróżb i konkursów zakończony dyskotekę.

Ø  6 grudnia najmłodszych uczniów odwiedził św. Mikołaj z prezentami.

Ø  16 grudnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie uczniowie klas VII-VIII obejrzeli wystawę pt. „Kamyk na szańcu” poświęconą druhowi Aleksandrowi Kamińskiemu, autorowi książki „Kamienie na szaniec”.

Ø  21 grudnia gościł w naszej szkole ks. Dr Andrzej Garbarz – zastępca rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, który spotkał się z młodzieżą i gronem pedagogicznym.

Ø  11 stycznia odbyły się rejonowe zawody badmintonowe w Nowej Wsi. Reprezentantka naszej szkoły – Justyna Czarnik zajęła II miejsce.

Ø  25 stycznia na zabawie choinkowej bawili się najmłodsi uczniowie oraz klasy VI-VII, a 26 stycznia – uczniowie klas IV, V.

Ø  27 stycznia w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej klasy VI-VIII obejrzały film pt. „Ze śmiercią jej do twarzy”.

Ø  Szkolna gazetka „To i Owo” zdobyła wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Gazet Szkolnych – Rzeszów 94/95.

Ø  25 stycznia klasa IV wystawiła przedstawienie pt. „Ciekawski jeż”. Reżyserem była pani Elżbieta Szara.

Ø  26 stycznia na emeryturę przeszła pani Maria Koprowicz, długoletnia nauczycielka matematyki.

Ø  27 stycznia w Krasnem klasy I-III obejrzały przedstawienie pt. „Nowe szaty królika” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora „Kacperek”.

Ø  Podczas ferii w szkole odbywały się atrakcyjne zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Ø  20 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa dla klas IV-VIII.

Ø  21 lutego chłopcy i dziewczęta z klas VII-VIII spotkali się z dr. Obarą. Tematem spotkania były trudne problemy i ważne sprawy nurtujące nastolatków.

Ø  28 lutego w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej klasy VI-VIII obejrzały film pt. „Człowiek bez twarzy”.

Ø  2 marca pani dyrektor Stanisława Sowa wręczyła nagrody i stypendia najlepszym uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i wzorowe zachowanie. Stypendia otrzymali: Barbara Bereś, Justyna Czarnik, Agnieszka Gaweł (klasa VII) oraz Aneta Leśko i Marcin Sondej  z klasy VIII.

Ø  9 marca uczniowie klasy VIII gościli w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego.

Ø  9 marca chłopcy z klasy VII zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Ø  13 marca uczniowie klasy IV obejrzeli w kinie film pt. „Beethoven 2”.

Ø  14 marca odbył się finał konkursu na gazetkę o tematyce HIV/AIDS, zorganizowany przez Kuratorium Oświaty i Sanepid. Gazetka szkolna „To i Owo” zdobyła wyróżnienie.

Ø  16 marca w naszej szkole gościła Komisja Oświaty. Podczas spotkania omawiane były m.in. najważniejsze problemy związane z życiem szkoły.

Ø  26 marca klasa IV uczestniczyła w lekcji historii w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Ø  26 marca i 23 kwietnia rodzice pełnili dyżur na giełdzie samochodowej.

Ø  26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Rzeszowie przy ul. Pola odbyły się warsztaty dziennikarskie pt. „Makietowanie gazety”, w których wzięli udział redaktorzy gazetki „To i Owo” z opiekunami.

Ø  27 kwietnia w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej uczniowie klas VI-VIII obejrzeli kolejny film.

Ø  Ewelina Kaczka z klasy III awansowała do wojewódzkiego etapu konkursu ortograficznego.

Ø  1 maja członkowie Szkolnego Koła PTTK wzięli udział w XXX Rajdzie Szlakami Partyzantów – Jamna ’95.

Ø  Uroczystą akademią uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Ø  Uczniowie klas VII-VIII obejrzeli wystawę pt. „Katyń”.

Ø  18 maja członkowie Koła PTTK wraz z kolegami z Koła nr 32 wybrali się na wiosenny rajd do Niechobrza.

Ø  23 maja odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny przygotowany przez pana Tomasza Noworóla. Wyniki: I miejsce Marcin Sondej (kl. VIII), II miejsce Aleksandra Gałecka (kl. VIII), III miejsce Ewelina Szuberla (kl. VI).

Ø  30 maja w kinie „Mewa” odbył się pokaz filmu „Wrony” na podsumowanie zajęć Młodzieżowej Akademii Filmowej.

Ø  31 maja w Bibliotece Miejskiej w Łańcucie podsumowano konkurs „Rodzina, o jakiej marzę”, zorganizowany przez Archidiecezję Przemyską. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kaczka (kl. VI) z zespołem redakcyjnym gazetki szkolnej „To i Owo”.

Ø  1 czerwca tradycyjnie zorganizowano rozgrywki sportowe i liczne konkursy sprawnościowe.

Ø  W dniach 8-11 czerwca członkowie Szkolnego Koła PTTK uczestniczyli w XXXII Rajdzie „Noc na Pogórzu”.

Ø  14 czerwca uczniowie klas VI-VIII zwiedzili Strzyżów, Weglówkę, Odrzykoń i Iwonicz Zdrój.

Ø  20 czerwca klasy IV-V pojechały na wycieczkę w  Bieszczady.

Ø  24 czerwca rozpoczęły się wakacje.