Historia  Koła

Szkolne Koło PTTK nr 25 przy naszej szkole /do roku 2006 - Szkoła Podstawowa w Załężu /zostało utworzone 19 kwietnia 1994 roku. Wstąpiło do niego 28 uczniów z klas V-VII. Opiekunem Koła został pan Tomasz Noworól.

Członkowie koła brali udział w licznych imprezach turystycznych oraz wycieczkach. Były to m.in. wycieczki żółtym szlakiem „Dookoła Rzeszowa”, XXX Rajd Szlakami Walk Partyzantów Batalionu AK „Barbara” na trasie Pogórze Ciężkowickie – Jamna, XXXII Rajd „Noc na Pogórzu”, XXXII Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację „KANADA ‘95”.

W latach 1994-1996 dziewiętnaścioro członków naszego koła zdobyło Górską Odznakę Turystyczną, natomiast jedenaścioro – Odznakę Turystyki Pieszej.

Za  aktywną działalność –  w dowód szczególnego uznania za pomoc i współdziałanie – Zarząd Główny PTTK przyznał Szkole Podstawowej w Załężu Dyplom Honorowy PTTK/ listopad 1998 rok. /a opiekun Tomasz Noworól odznaczony został Srebrną Odznaką  - „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”.

W roku szkolnym 2008/2009 - po kilkuletniej przerwie - Szkolne Koło PTTK nr 25 wznowiło swoją działalność. Do Koła zapisało się 23 uczniów z klas IV – VI. Opiekę nad nimi sprawuje pani Monika Grędziak.