Strona główna

Kontakt Aktualności Ogłoszenia Galeria
 

POCZTA RESMAN

PRZEDSZKOLE Nr 26

 

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 działa pracownia komputerowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

  W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła w ramach programu otrzymała  81 600 zł.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu dla szkół podstawowych „Laboratoria przyszłości.”
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Zakupiony sprzęt wykorzystany zostanie przez naszych uczniów podczas imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły oraz w pracy Samorządu Uczniowskiego.
Nabyte klocki LEGO uatrakcyjnią zajęcia rozwijające zdolności matematyczne uczniów w edukacji wczesnoszkolnej poprzez rozwijanie zdolności logicznego i kreatywnego myślenia oraz umiejętność współpracy w zespole.
W klasach 4-8 natomiast klocki LEGO będą doskonałą pomocą w rozwiązywaniu problemów matematycznych - również metodą eksperymentu, pobudzą kreatywność oraz pomysłowość naszych uczniów.
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasz szkoła nabyła:
Drukarkę 3D z materiałami
Laptop
Aparat z funkcją kamery
Lampę błyskową
Statyw
Gimbal
Zestaw oświetleniowy
Zestaw nagłośnieniowy
Mikrofon kierunkowy
Zestaw mikroport
Klocki Lego SPIKE Essentiale
Klocki Lego SPIKE PRIME
Zestawy rozszerzające do klocków Lego SPIKE PRIME

   Wyposażenie naszej szkoły.

Nasi uczniowie postawili kolejne kroki w ramach działań szkolnych Laboratoriów Przyszłości. Z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zmontowali statyw i zestaw oświetleniowy, które będą nam służyć do fotografowania i rejestrowania ciekawych wydarzeń z życia szkoły. . Fantastycznie poradzili sobie z tym zadaniem, mimo, że nie mieli do dyspozycji instrukcji.

Brawo Panowie!

WRZESIEŃ 2022r.

  Statyw i zestaw oświetleniowy.

 

Uczniowie klasy 6a i 6b rozpoczęli przygodę z drukiem 3D.
Na zajęciach kreatywnych poznali program do modelowania obiektów.
Nie możemy się już doczekać pierwszych wydruków


PAŹDZIERNIK 2022r.

W ostatnich dniach uczennice z klasy 5a - Zuzia i Wika, stawiły czoła montażowi kolejnego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dziewczyny zmierzyły się z aparatem fotograficznym Panasonic DC-LX100
oraz gimbalem Zhiun Crane M2. Dzielnie poradziły sobie z montażem i zapoznały się z funkcjami sprzętu, z pomocą którego już niebawem stworzą fajny projekt.    

Podczas ostatnich zajęć edukacji informatycznej uczniowie klasy 2a mieli
okazję zapoznać się z nowym środowiskiem projektowania obiektów 3D.
Tworzyli swoje pierwsze modele w aplikacji Skrimarket, co okazało się
dla nich świetną zabawą i okazją do nabycia nowych umiejętności w
zakresie nowoczesnych technologii.
Gdy projekty będą dopracowane w najmniejszych szczegółach, będzie można je zmaterializować dzięki naszej drukarce 3D zakupionej w ramach
projektu Laboratoria Przyszłości.

 

LISTOPAD 2022r.

W ramach zajęć rozwijających kreatywność, uczniowie klasy VIa i VIb rozpoczęli swoją przygodę z klockami LEGO zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
W trakcie zajęć zapoznali się z zasadami korzystania z zestawów, ich zawartością oraz tworzyli swoje pierwsze projekty, co - jak widać- dostarczyło im wielu wrażeń. W trakcie warsztatów zdecydowanie nie było czasu na nudę.
Pamiętajmy, że klocki LEGO to nie tylko świetna i zajmująca zabawa, ale również wiele korzyści dla rozwoju naszych uczniów. Wśród nich możemy wyróżnić:
rozwijanie spostrzegawczości;
      wyzwalanie kreatywności;
      poprawa koordynacji wzrokowo - ruchowej;
      wspieranie rozwoju małej motoryki;
      ćwiczenie cierpliwości i precyzji;
      wiele innych.....

W tym roku w naszej szkole odbyła się XII edycja Konkursu "Szkolny
Omnibus". Jest to konkurs wiedzy ogólnej, organizowany w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV-V oraz klasy VI-VIII.
Jego laureaci przez cały rok cieszą się zaszczytnym tytułem Szkolnego
Omnibusa. W kategorii wiekowej klas IV-V Omnibusem został Tymoteusz z klasy IV a, natomiast w kategorii klas VI-VIII, Piotr z klasy VIII a. Gratulacje chłopcy!
Laureatom oprócz nagród rzeczowych zostały wręczone pamiątkowe medale wydrukowane na drukarce 3D Zortrax M200 zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
   


 

 

GRUDZIEŃ 2022r.

Widzieliście już relację z przedświątecznego dnia w naszej szkole. Było uroczyście i świątecznie. Jednak podczas przerw było również zabawnie i twórczo. P. Edyta Wróble przygotowała mini- studio fotograficzne w klimacie świątecznym z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu LaboratoriaPrzyszłości. Wykorzystując Greenscreen oraz oświetlenie Softbox p. Edyta wraz z uczniami wyczarowali świetną sesję świąteczną. Zresztą.... zobaczcie sami.


 

STYCZEŃ 2023r.

Zbliża się nieuchronny koniec ferii zimowych i mamy nadzieję, że już po weekendzie spotkamy się w murach szkoły w pełnym gronie. Pewnie znajdzie się czas na to, aby podzielić się swoimi wrażeniami z zimowego wypoczynku. Zapewne część z Was szusowała po stokach narciarskich, a inni korzystali ze spokoju domowego zacisza lub zdecydowali się na inną formę wypoczynku. O narciarskich szaleństwach uczniowie myśleli już przed feriami nawet podczas lekcji. W czasie zajęć kształtujących kreatywność prowadzonych przez p. Edytę Wróbel, uczniowie klasy VI b budowali kolejkę linową (a może wyciąg narciarski), wykorzystując klocki LEGO Spike zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Mamy nadzieję, że bez względu na formę wypoczynku, czas ferii minął wszystkim przyjemnie i dostarczył wielu wrażeń.


 

LUTY 2023r.

Któż z nas nie zna tego świętego, co wspiera każdego zakochanego? Właśnie dziś, 14 lutego obchodzimy wspomnienie św. Walentego, świętując zgodnie z tradycją walentynki. Z tej okazji w naszej szkole pojawiła się dziś Poczta Walentynkowa, która roznosiła uczniom miłe wiadomości pełne uśmiechów i sympatycznych wyznań. Obchody walentynek odbywały się również w klasach, gdzie nauczyciele wspólnie z uczniami wykonywali kartki i upominki okolicznościowe. Miejmy nadzieję, że trafiły już do odpowiednich adresatów. Wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości - greenscreen oraz oświetlenie Softbox, nasi uczniowie mieli także okazję wykonać sobie pamiątkowe fotografie okolicznościowe. Zresztą.... sami zobaczcie krótką relację z dzisiejszego miłego dnia.

 

 

 

 

MARZEC 2023r.

Dziś kalendarz wskazuje nam dzień, w którym warto swe myśli i ciepłe uczucia skierować do najważniejszych w naszym życiu kobiet: mam, sióstr, córek, babć, sympatii, przyjaciółek i innych kobiet, bez których codzienność nie byłaby już taka sama. Drogie Panie! Pragniemy życzyć Wam w dniu Waszego Święta wszelkiej pomyślności, dobrych ludzi na drodze oraz spełnienia głęboko skrytych marzeń. Wszystkiego najlepszego! Do tych życzeń dołączają się nasi Dżentelmenowie z klasy 2b, którzy w okolicznościowej 'sesji zdjęciowej' ślą ciepłe słowa w kierunku płci pięknej. Sesja zdjęciowa została wykonana z użyciem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

 

 

 

 

KWIECIEŃ 2023r.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. 3 kwietnia nasza szkoła stała się gospodarzem warsztatów prowadzonych przez Edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Cele akcji jest aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli i uczniów. Zespół, który zawitał do naszej szkoły poprowadził warsztaty z elektroniki, druku 3D oraz multimediów, a także rozpoznawania gestów i sztucznej inteligencji.


 

MAJ 2023r.

Nasza szkolna pracownia druku 3D nie ma chwili wytchnienia. Co rusz powstają nowe projekty, które opracowywane przez p. Edytę Wróbel wzbogacają zasoby szkolne. Zarówno projekty uczniów, jak również gotowe modele powstają przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości, a każdy projekt zakończony sukcesem daje nam mnóstwo satysfakcji i radości.


 

CZERWIEC 2023r.

Jak śpiewała niegdyś Majka Jeżowska "Na plaży, na plaży fajnie jest!". Nasi czwarto- i piątoklasiści poczuli już wakacyjny klimat plażowania i wirtualnie przenieśli się na gorące egzotyczne plaże. Wykorzystując zasoby #LaboratoriaPrzyszłości - greenscreen i oświetlenie softbox oraz aplikację Chromavid stworzyli pod opieką p. Edyty Wróbel wakacyjne fotografie wprowadzające nas w tropikalny klimat letniego wypoczynku.

 

 

 

 
(C) Szkoła Podstawowa Nr 6 w Rzeszowie