Strona główna

Kontakt Aktualności Ogłoszenia Galeria
 

POCZTA RESMAN

PRZEDSZKOLE Nr 26

 

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 działa pracownia komputerowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

  W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła w ramach programu otrzymała  81 600 zł.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu dla szkół podstawowych „Laboratoria przyszłości.”
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Zakupiony sprzęt wykorzystany zostanie przez naszych uczniów podczas imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły oraz w pracy Samorządu Uczniowskiego.
Nabyte klocki LEGO uatrakcyjnią zajęcia rozwijające zdolności matematyczne uczniów w edukacji wczesnoszkolnej poprzez rozwijanie zdolności logicznego i kreatywnego myślenia oraz umiejętność współpracy w zespole.
W klasach 4-8 natomiast klocki LEGO będą doskonałą pomocą w rozwiązywaniu problemów matematycznych - również metodą eksperymentu, pobudzą kreatywność oraz pomysłowość naszych uczniów.
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasz szkoła nabyła:
Drukarkę 3D z materiałami
Laptop
Aparat z funkcją kamery
Lampę błyskową
Statyw
Gimbal
Zestaw oświetleniowy
Zestaw nagłośnieniowy
Mikrofon kierunkowy
Zestaw mikroport
Klocki Lego SPIKE Essentiale
Klocki Lego SPIKE PRIME
Zestawy rozszerzające do klocków Lego SPIKE PRIME

   Wyposażenie naszej szkoły.

Nasi uczniowie postawili kolejne kroki w ramach działań szkolnych Laboratoriów Przyszłości. Z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zmontowali statyw i zestaw oświetleniowy, które będą nam służyć do fotografowania i rejestrowania ciekawych wydarzeń z życia szkoły. . Fantastycznie poradzili sobie z tym zadaniem, mimo, że nie mieli do dyspozycji instrukcji.

Brawo Panowie!

WRZESIEŃ 2022r.

  Statyw i zestaw oświetleniowy.

 

Uczniowie klasy 6a i 6b rozpoczęli przygodę z drukiem 3D.
Na zajęciach kreatywnych poznali program do modelowania obiektów.
Nie możemy się już doczekać pierwszych wydruków


PAŹDZIERNIK 2022r.

W ostatnich dniach uczennice z klasy 5a - Zuzia i Wika, stawiły czoła montażowi kolejnego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dziewczyny zmierzyły się z aparatem fotograficznym Panasonic DC-LX100
oraz gimbalem Zhiun Crane M2. Dzielnie poradziły sobie z montażem i zapoznały się z funkcjami sprzętu, z pomocą którego już niebawem stworzą fajny projekt.    

Podczas ostatnich zajęć edukacji informatycznej uczniowie klasy 2a mieli
okazję zapoznać się z nowym środowiskiem projektowania obiektów 3D.
Tworzyli swoje pierwsze modele w aplikacji Skrimarket, co okazało się
dla nich świetną zabawą i okazją do nabycia nowych umiejętności w
zakresie nowoczesnych technologii.
Gdy projekty będą dopracowane w najmniejszych szczegółach, będzie można je zmaterializować dzięki naszej drukarce 3D zakupionej w ramach
projektu Laboratoria Przyszłości.

 

LISTOPAD 2022r.

W ramach zajęć rozwijających kreatywność, uczniowie klasy VIa i VIb rozpoczęli swoją przygodę z klockami LEGO zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
W trakcie zajęć zapoznali się z zasadami korzystania z zestawów, ich zawartością oraz tworzyli swoje pierwsze projekty, co - jak widać- dostarczyło im wielu wrażeń. W trakcie warsztatów zdecydowanie nie było czasu na nudę.
Pamiętajmy, że klocki LEGO to nie tylko świetna i zajmująca zabawa, ale również wiele korzyści dla rozwoju naszych uczniów. Wśród nich możemy wyróżnić:
rozwijanie spostrzegawczości;
      wyzwalanie kreatywności;
      poprawa koordynacji wzrokowo - ruchowej;
      wspieranie rozwoju małej motoryki;
      ćwiczenie cierpliwości i precyzji;
      wiele innych.....

W tym roku w naszej szkole odbyła się XII edycja Konkursu "Szkolny
Omnibus". Jest to konkurs wiedzy ogólnej, organizowany w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV-V oraz klasy VI-VIII.
Jego laureaci przez cały rok cieszą się zaszczytnym tytułem Szkolnego
Omnibusa. W kategorii wiekowej klas IV-V Omnibusem został Tymoteusz z klasy IV a, natomiast w kategorii klas VI-VIII, Piotr z klasy VIII a. Gratulacje chłopcy!
Laureatom oprócz nagród rzeczowych zostały wręczone pamiątkowe medale wydrukowane na drukarce 3D Zortrax M200 zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
   
 

 

 
(C) Szkoła Podstawowa Nr 6 w Rzeszowie