e-Legitymacja

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków od 13 lipca 2024r. obowiązuję legitymacja uczniowska w formie karty plastikowej tzw. e-Legitymacja.

Jak wyrobić e-Legitymację:

Z racji wykonywania e-Legitymacji przez firmę zewnętrzną prosimy o przekazanie niezbędnych danych do jej wykonania prosimy o uzupełnienie formularza oraz przesłanie aktualnej fotografii spełniającej wymagania:

(nie przekraczające 500kb)

Plik ze zdjęciem należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz klasą ucznia np.   Jan Kowalski 5a.jpg    i przesłać na adres:

legitymacja@zszp1.resman.pl

WNIOSEK  z danymi do e-legitymacji z klauzulą informacyjną :

Czas oczekiwania:

Formularze będą rozpatrywane do 20 września, następnie lista zbiorczą zostaną przekazane do firmy zewnętrznej. Po otrzymaniu zamówienia przez szkołę, rodzice zostaną poinformowani przez wychowawców klas o możliwości odbioru e-Legitymacji w sekretariacie szkoły (za potwierdzeniem odbioru).

Pozostałe informacje:

Wszystkie dotychczas wydane papierowe legitymacje uczniowskie zachowują ważność do ukończenia szkoły przez ucznia/uczennice, pod warunkiem posiadania aktualnej pieczęci.

E-legitymacja będzie wydawana tylko pierwszoklasistom i nowym uczniom szkoły.

W szczególnych przypadkach (zagubienie, zniszczenie), będzie możliwość wydania duplikatu.

– Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobierana będzie opłata zgodna z umową z firmą zewnętrzną ( 13 zł ).